Targi Salon Jesień 2011

31. Targi Kosmetyczne, SPA, Paznokciowe i Solaryjne

8, 9 Października 2011, godzina 10:00 – 18:00

Warszawa, Hala Expo XXI, ul.Prądzyńskiego 12/14

Na Salonie JESIEŃ 2011 z pewnością nie zabraknie nowinek z zakresu pielęgnacji twarzy i ciała, dłoni, stóp i paznokci.

Nieodłączną częścią targów Salon Jesień 2011 jest Międzynarodowy Kongres Kosmetyczny – tym razem w całkowicie nowej odsłonie. Uczestnicy Kongresu będą mieć do wyboru cztery odrębne bloki tematyczne.

I. „Zawsze piękna i młoda” – tak nazwaliśmy wykłady i prezentacje poświęcone różnorodnym zagadnieniom kosmetycznym i medycznym, związanym z pielęgnacją skóry i walką o zniwelowanie efektów starzenia. Nowe trendy w dziedzinie substancji czynnych, zabiegi typu anti-aging (np. mezoterapia igłowa); miękki lifting twarzy; eksfoliacja i peelingi; kosmetyczka i lekarz dermatolog medycyny estetycznej – zabiegi ingerujące w głąb naskórka; refleksoterapia i modelowanie owalu twarzy; prawidłowa dieta w medycynie przeciwstarzeniowej; endokrynologia w walce z oznakami starzenia – to tylko niektóre z zagadnień, które pojawią się w tym bloku tematycznym w ciągu dwóch dni kongresowych.

II. Sprawne i jędrne ciało – problem utrzymania ciała w dobrej kondycji coraz częściej dotyczy zabiegów oferowanych przez gabinety kosmetyczne. W trakcie naszych wykładów pojawią się zatem porady dotyczące optymalnie zrównoważonej diety zalecanej przy zabiegach odchudzających, a także omówione zostaną te składniki diety, które mają szczególnie dobroczynny wpływ na skórę i jej przydatki – czyli na włosy i paznokcie. Znakomici specjaliści zaprezentują najnowsze techniki masażu, miedzy innymi o działaniu modelującym sylwetkę i likwidującym tkankę tłuszczową. Pojawią się prezentacje najnowszych zabiegów, informacje na temat nowoczesnych metod rozbijania tkanki tłuszczowej przy pomocy ultradźwięków i fal radiowych. Nie zapomnimy też o zabiegach wellness w gabinecie kosmetycznym. Omówione też zostaną tak popularne obecnie kosmetyki ujędrniające skórę.

III. Piękne dłonie, piękne stopy, piękne paznokcie. Pielęgnacja dłoni i stóp to dziś jeden z bardzo istotnych składników oferty gabinetów kosmetycznych. W czasie Kongresu pojawią się więc informacje na temat terapii przeciwstarzeniowej dłoni, nawilżania skóry dłoni i stóp, problemów ze stopa cukrzycową. Wykładowcy omówią też nieprawidłowości w rozwoju płytki paznokciowej dłoni i stóp. Poszukamy odpowiedzi na pytanie, czy wysokie obcasy wpływają na stopy i kręgosłup oraz – w jakim stopniu. Zaproszone gwiazdy nail design zaprezentują najnowsze tendencje panujące w świecie stylizacji paznokci.

IV. Przyjazny marketing – w tym bloku tematycznym chcielibyśmy poruszyć cały szereg zagadnień związanych z prowadzeniem gabinetu: możliwościami finansowania z funduszy Unii Europejskiej, promocją gabinetu przy wykorzystaniu najnowszych mediów i portali społecznościowych, przekształceniem salonu kosmetycznego w SPA. W związku z licznymi pytaniami kosmetyczek, powrócimy do rozszyfrowania kodu INCI – w czasie wykładu „Kod INCI w pigułce”. Będziemy również mówić o zmianach zachodzących na rynku profesjonalnej kosmetyki oraz o bezpieczeństwie kosmetyków – w związku z nowymi regulacjami.

Jesiennej edycji naszych targów zawsze towarzyszą Ogólnopolskie Mistrzostwa Makijażu Artystycznego i Stylizacji CZARNA PERŁA. W tym roku temat Mistrzostw to ILLUSIONS – ILUZJE. Iluzja to złudzenie wzrokowe, subiektywna interpretacja powstała pod wpływem kolorów, kontrastów i cieni. Triki, „magiczne sztuczki”, które są elementem techniki makijażu, prowadzą do osiągnięcia efektu iluzjonistycznego.

źródło : http://www.jesien.zpwkp.pl/

Tags: , , , , , , , ,

Brak komentarzy

Odpowiedz