PAZNOKCIE NR 63

 

Paznokcie 63(4/2013)

Wersja elektroniczna: 7 października
Wysyłka do prenumeratorów: 7 października
Dostępny w Empiku: 11 października
Cena: 11zł

TECHNIKA
Boczne krawędzie stylizowanych paznokci (fot.1)
Dorota Zawisza
Proste jak od linijki – takie powinny być brzegi boczne w dużym skrócie. Są one tak samo ważne jak krzywa „C”, krawędź czy okolice skórek, a jednak nierzadko bywają mniej dopracowane niż reszta elementów. Jaki jest prawidłowy wygląd brzegów bocznych, jak je stylizować za pomocą tipsów i szablonów oraz jak prawidłowo piłować boczne krawędzie.
s. 8-10

Metaliczna taśma (fot2)
Aleksandra Wąs
Jak wiele ozdób leży w naszych kuferkach kompletnie zapomnianych? Podejrzewam, że dość sporo. Jednym z takich zapomnianych skarbów jest cienka tasiemka samoprzylepna. Kiedy w modzie były bogato zdobione paznokcie, a tworzenie wzorów farbami nie było jeszcze tak rozwinięte, taśma podobnie jak cyrkonie, była doskonałym elementem wielu stylizacji. Dzisiaj ozdoba ta może przeżyć renesans.
s. 14

Stylizacje z użyciem taśmy (fot.3)
Krystyna Lont
Możliwości taśmy do zdobienia są bardzo duże. Można ją wykorzystać w codziennych stylizacjach, na naturalnych paznokciach lub też zatopić w żelu. Technicznie nie jest to stylizacja trudna, a jakże efektowna.
s. 15

Żelowa florystyka (fot.4)
Natalia Yakubchuk
Kwiaty towarzyszą nam od wieków. Odzwierciedlają piękno, radość oraz doskonałość matki natury. Dlatego też klientki salonów bardzo często, niezależnie od pory roku, wybierają właśnie motywy kwiatowe. W bieżącym artykule skupimy się na technice formowania kwiatów przy pomocy żelu. Ta technika dekorowania paznokci posiada wiele zalet i unikalnych cech.
s. 18-21

Niesforny pył w salonie stylizacji paznokci (fot.5)
Marek Cyrulik
W ciągu jednego roku, przeciętnie pracująca stylistka może wdychać nawet ok. 4kg pyłu powstałego na skutek piłowania żelu albo akrylu z paznokci – podają statystyki. Wprawdzie działanie pyłu jest powolne i nie jest od razu agresywne, ale nie należy go wcale lekceważyć. W swoim artykule opisuję jak zabezpieczyć się przed konsekwencjami kontaktu z pyłem za pomocą dostępnych na rynku produktów, wskazując na ich plusy i minusy.
s. 42-43

Semi permanentna mascara (fot.6)
Agnieszka Pocheć
Jedną z prężniej rozwijających się dziedzin kosmetyki jest stylizacja rzęs i oprawy oczu – jakie nowości czekają nas w tej dziedzinie? Po rewolucyjnym zabiegu przedłużania rzęs, który na dobre zagościł pośród zabiegów kosmetycznych, przyszedł czas na kolejną rewolucję – semi permanentną mascarę.
s.46-47

ZDOBIENIA
Zdobienia w stylu jajka Faberge (fot. 7)
Joanna Rozwadowska
Klientkom znudziły się już jednokolorowe paznokcie, same zaczynają dopominać się o zdobienia. Obecnie panuje moda na zdobienie jednego, góra dwóch paznokci jednej dłoni. Nadszedł też czas na złoto, srebro, kamienie i pięknie nasycone barwy. Doskonałą inspirację znalazłam w pełnych przepychu jajkach Faberge. W swoim artykule prezentuję kilka propozycji zdobień w tym stylu.
s.50-51

W numerze również: Piórka – Aleksandra Wąs, s. 44, Metaliczny french – Magdalena Traks, s. 52, Ornament – Joanna Jaacoub, s. 54, Pożegnanie lata – Agnieszka Anna Ceesay, s. 58, W kolorach jesieni – Kamila Jaskulska, s. 60, Zdobienia czytelników: 61-63. (fot 8)

PIELĘGNACJA
Po pierwsze nie szkodzić, po drugie pomagać! (fot.9)
Aleksandra Kulińska-Strzelczyk
Wiele doświadczonych kosmetyczek potwierdza fakt, że zdrowe z natury, mocne, lśniące i naturalnie wyglądające paznokcie to dziś niestety rzadkość. Czyżby chęć sprostania współczesnym wymogom, oraz obawa przed utratą klienta w gabinetach manicure zapędza nas w niebezpieczny zaułek, w którym priorytetem stała się stylizacja pomijająca pielęgnację? Niestety wiele na to wskazuje. Czy można zmienić ten stan rzeczy? Oczywiście, że można, a nawet trzeba.
s. 32-33
Pielęgnacja wokół paznokci
Oferta rynkowa, profesjonalnych preparatów do usuwania i pielęgnacji skórek.
s. 34-37

Witaminy młodości (fot.10)
Joanna F.Górska
Witaminy A,C i E są przeciwutleniaczami. Mają także znaczenie w walce z wolnymi rodnikami lub cząsteczkami uszkadzającymi zdrowe komórki. Witaminy te występują w wielu profesjonalnych kosmetykach, przynosząc dobroczynne efekty dla skóry dlatego też prezentujemy zestawienie produktów profesjonalnych, dostępnych na rynku polskim.
s. 38-40

Słodka pielęgnacja (fot.11)
Joanna F.Górska
W kosmetyce cukier spełnia bardzo pożyteczną rolę. Dzięki swoim właściwościom ściernym idealnie nadaje się do preparatów pilingujących, a ze względu na właściwości nawilżające stosuje się cukry w kosmetykach do włosów. W bieżącym wydaniu prezentujemy przegląd preparatów profesjonalnych zawierających cukier.
s. 64-65

PODOLOGIA
Wrastający paznokieć u dziecka (fot. 12)
Jan Cyrulik
Opiszę Wam ciekawy przypadek, który dotyczy malutkiego, 7-miesięcznego chłopca.
Jak na razie to najmłodszy pacjent z mojej praktyki podologicznej. Przypadek dotyczy wrastającego paznokcia na paluszku jego prawej stopy. Takie przypadki zdarzają się często również u innych dzieci, więc warto o tym przeczytać.
s. 24-25

TRENDY
W dwuszeregu zbiórka (fot.13)
Militarne fasony w ciemnych barwach ochronnych to tylko pozornie mało kobieca garderoba. Delikatna sylwetka w ciemnozielonym, wojskowym płaszczu nabiera niezależności. Specjalnie dla Was zebraliśmy dostępne na rynku profesjonalnym lakiery do paznokci w militarnych odcieniach.
s. 28-30

Sezon w kratkę (fot.14)
Kratka to jeden z najmocniejszych trendów tego sezonu. Wzór kojarzący się z brytyjską arystokracją i marką Burberry, teraz króluje na wybiegach największych domów mody. Widzimy ją w różnych formach i kolorach. Paznokcie w kratkę? Jak najbardziej! W bieżącym wydaniu prezentujemy kilka przykładów zdobień w kratkę.
s. 56-57

ZDROWIE
Pracuj ergonomicznie (fot.15)
Joanna F.Górska
Lekarze biją na alarm. Mamy za mało ruchu! Wszędzie gdzie można poruszamy się samochodem, w szkołach, biurach spędzamy w pozycji siedzącej zbyt wiele czasu. Pozycja siedząca jest pozycją statyczną. Częste prostowanie naturalnej krzywizny kręgosłupa w odcinku lędźwiowym, co zdarza się podczas siedzenia, powoduje niekorzystne obciążenia. Zastosowanie się do kilku pozornie prostych zaleceń pozwoli uniknąć problemów teraz jak i w przyszłości.
s. 26-27

Zapalenie skórno-mięśniowe (fot.16)
Dr hab.n.med. Małgorzata Sokołowska Wojdyło
Zapalenie skórno-mięśniowe to choroba o nieznanej etiologii, w której oprócz typowych zmian skórnych oraz osłabienia mięśni obręczy barkowej i biodrowej może dojść do zajęcia przełyku, płuc i serca. Pacjent zgłasza problemy z utrzymaniem rąk w górze, skarży się, że coraz trudniej się uczesać, a także ma kłopoty z wchodzeniem po schodach.
s. 68-69

Nordic Walking (fot. 17)
Dr n.med. Hanna Tomczak
Nordic walking to rodzaj ćwiczeń związanych z ruchem w terenie, polegających na marszu z użyciem specjalnych kijków, podobnie jak w narciarstwie. Istnieje wiele korzyści płynących z korzystania z tego rodzaju aktywności ruchowej, którą polecamy w wolnym czasie wszystkim zapracowanym stylistkom.
s. 74-75

MARKETING
Stylizacja paznokci na backstage (fot.18)
Iga Sadowska
Paznokcie stały się bardzo ważnym elementem stylizacji. Żeby być na topie nie wystarczy jednokolorowy manicure, warto pokazać coś więcej. I jak się okazuje można pokazać to na szeroką skalę. W dobie kryzysu i dużej konkurencji warto wyjść ze swoimi umiejętnościami poza salon manicure i pokazać się szerszemu gronu odbiorców. Jak można to zrobić? Przeczytacie w bieżącym wydaniu.
s. 72-73

WYDARZENIA s. 78-81
PROMOCJE s. 82
NOWOŚCI s. 83-87

Tags: , , ,

One Response to “PAZNOKCIE NR 63”

    Error thrown

    Call to undefined function ereg()