PAZNOKCIE NR 57

wersja elektroniczna: 6 lipiec
wysyłka do prenumeratorów: 9 lipiec
dostępny w empikach: 16 lipiec

TECHNIKA

WOLNY BRZEG I JEGO KRAWĘDŹ
Anna Gembala-Papież

WOLNY BRZEG I JEGO KRAWĘDŹ

Krawędź paznokcia ma bardzo duże znaczenie w procesie modelowania, gdyż duża część uszkodzeń jak i zapowietrzeń, zaczyna się właśnie od końcówki. Na co zwrócić szczególną uwagę? Wolny brzeg i „linia włosa” – czy to jest to samo? – Grubość krawędzi – Tips a wolny brzeg – Wolny brzeg wyglądający bardzo naturalnie i lekko – Tunel i krzywa C – Wolny brzeg a hybryda i lakierożele
s. 6-8

USZKODZENIA NATURALNEJ PŁYTKI PAZNOKCIA PO ZDJĘCIU MATERIAŁU
Dorota Zawisza

USZKODZENIA NATURALNEJ PŁYTKI PAZNOKCIA PO ZDJĘCIU MATERIAŁU

Wiele stylistów podczas stylizacji paznokci tak bardzo skupia się na efekcie końcowym, że zapomina o paznokciach naturalnych i dopuszcza się wobec nich mniejszych lub większych grzechów, które skutkują ich zniszczeniem na długie tygodnie. Klientki także dorzucają do tego swoje trzy grosze. Skutek jest taki, że po ściągnięciu materiału paznokcie są…
s. 10-13

ZASADY ZDOBIENIA PAZNOKCI U STÓP
Joanna Rozwadowska

ZASADY ZDOBIENIA PAZNOKCI U STÓP

Zbliża się lato, a więc czas odsłonić stopy. Niestety nawet najpiękniejsze sandałki nic nie pomogą jeśli stopy oraz paznokcie będą zaniedbane. Pamiętajmy o tym i powtarzajmy to naszym klientkom, że zrobienie pedicure raz w roku na wiosnę nie wystarczy. O stopy należy dbać przez cały rok, nauczmy nasze klientki, że tarka, piling oraz krem do stóp są tak samo niezbędne jak szczoteczka oraz pasta do zębów.
s. 16-18

NARZĘDZIA I FREZY DO PEDICURE
Natalia Sielawa

NARZĘDZIA I FREZY DO PEDICURE

Zabieg pedicure jest jednym z najczęściej wykonywanych w okresie letnim zabiegów w salonie kosmetycznym. Jest to dla mnie jako stylisty niezrozumiałe, gdyż moim zdaniem o stopy powinniśmy dbać przez cały rok, niemniej jednak takie właśnie są fakty. W swoim artykule chciałabym przedstawić gamę frezów i rozszerzony zestaw narzędzi, który ułatwi i przyśpieszy pracę w tym „gorącym” dla pielęgnacji stóp okresie.
s. 20-21

KOSTKA ARKADY

KOSTKA ARKADY

Kostka Arkady to niewielkie urządzenie przypominające na pierwszy rzut oka mikroskop, przeznaczone do usuwania problemu wrastających paznokci. Nie jest ono modyfikacją żadnego obecnie, jak i wcześniej stosowanego narzędzia, stworzone zostało od podstaw, a następnie opatentowane przez Adriana Arkadę – stylistę paznokci z Nowej Soli.
s. 22

PIELĘGNACJA WAŁU OKOŁOPAZNKCIOWEGO
Elżbieta Trzeciak

PIELĘGNACJA WAŁU OKOŁOPAZNKCIOWEGO

Wał okołopaznokciowy, potocznie zwany „skórką”, jest bardzo istotną częścią tej okolicy dłoni. Podstawową jego funkcją jest ochrona delikatnej tkanki macierzy odpowiedzialnej za wzrost paznokcia oraz osłona przed przedostawaniem się mikroorganizmów w głąb ciała. Swoistą „uszczelką” jest obrąbek naskórkowy zalegający na płytce, w górnej części paznokcia.
s. 26-27

ODBUDOWA USZKODZONEJ PŁYTKI PAZNOKCIA U STÓP
Jadwiga Gajownik

NAJSZYBSZY SPOSÓB NA MŁODE DŁONIE

Nareszcie lato, słońce, piękna pogoda coraz częściej nas urzeka. Taka pogoda sprawia, że pakujemy w głąb szafy ciepłe ubrania i wyciągamy zwiewne ciuszki i letnie obuwie. Zanim jednak założymy nasze ulubione klapki, sandały czy „japonki”, musimy najpierw zadbać o nasze stopy, by wyglądały świeżo i nieskazitelnie! Niestety bywa tak, że po zimie u niektórych Pań stopy i paznokcie nie wyglądają tak dobrze, jak by sobie tego życzyły, gdyż dopiero przed latem przypominają sobie iż należy im się systematyczna pielęgnacja.
s. 80

PIELĘGNACJA

CO MOŻE MORZE
Zestawienie produktów

CO MOŻE MORZE

Glony wchodzą w skład planktonu w morzach, oceanach, jeziorach. Żyją także poza zbiornikami wodnymi, w miejscach wilgotnych: w glebie i na jej powierzchni, na kamieniach, pniach drzew, a nawet na śniegu i lodzie. Algi – Sól morska, woda; co jeszcze morza i oceany mają nam do zaoferowania?
s. 46-48

STARZENIE SIĘ SKÓRY DŁONI
Iwona Nolbert

STARZENIE SIĘ SKÓRY DŁONI

Dłonie są widocznym atrybutem kobiecej urody. Na przełomie wieków w różnych kulturach poświęcano im szczególną uwagę. Ich kondycja i wygląd często były postrzegane jako świadectwo kultury osobistej lub statusu społecznego. Dłonie były skrywane pod zdobionymi rękawiczkami wykonanymi z delikatnej tkaniny co symbolizowało czystość i godność. W niektórych kulturach zdobi się do dziś skórę dłoni henną tworząc przepiękne orientalne wzory.
s. 50-51

PROBLEM MOKREJ STOPY
mgr Agata Kapela

PROBLEM MOKREJ STOPY

Wydzielanie potu ma dla prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu kluczowe znaczenie. Jego podstawową funkcją jest regulacja temperatury ciała, którą zapewnia parowanie wody, stanowiącej główny składnik potu. Niestety zaburzenia tego procesu i nadmierna potliwość jest dość powszechnym problemem, który dodatkowo nasila się w okresie letnim.
s. 54-55

EPOKA LODOWCOWA

Zestawienie produktów chłodzących
s. 56-57

TRENDY

PORCELANA MALOWANA KOBALTEM
Aleksandra Wąs

PORCELANA MALOWANA KOBALTEM

Jednym z ciekawszych trendów tego sezonu, który moim zdaniem jest świetną inspiracją na letnią stylizację paznokci są malowane na białej porcelanie wzory w kolorze kobaltowym. Chłodna paleta barw orzeźwia w upalne dni, pięknie uwydatnia opaleniznę oraz doskonale prezentuje się w pełnym słońcu.
s. 30-31

CAVIAR MANICURE
Monika Jędrzejewska

CAVIAR MANICURE

W stylizacji paznokci, podobnie jak w modzie, trendy zmieniają się jak w kalejdoskopie. Przerabialiśmy już kwadraty, migdałki, edge, pipe, ostre sztylety i inne kształty, które nieraz przypominały jakieś „przekombinowane hybrydy”, niekoniecznie dobrze prezentujące się na kobiecych dłoniach, a już na pewno mało użytkowe.
s. 44

WZORY WYPIERAJĄ KOLORY

Tegoroczna, wiosenno-letnia moda to nie tylko feria bajecznych kolorów, ale także, a może przede wszystkim – galeria absolutnie fantastycznych wzorów. Wzory wysuwają się wyraźnie na pierwszy plan po to aby brawurowo zawładanąć światem mody. Czyż to nie wspaniała wiadomość dla stylistów paznokci? Koniec z jednokolorowymi paznokciami, właśnie nadchodzi nowa era Nail Artu!
s. 66-71

WZORY WYPIERAJĄ KOLORYWZORY WYPIERAJĄ KOLORY

KONKURS

FASHION NAIL ART – WYNIKI

Prezentacja ponad 40 zdobień inspirowanych czteroma domami mody: Coco Chanel, Missoni, Louis Vuitton i Burberry. Spośród około 100 nadesłanych prac, wybraliśmy naszym zdaniem najciekawsze stylizacje, które prezentujemy na łamach pisma.
s. 32-39

FASHION NAIL ARTFASHION NAIL ARTFASHION NAIL ART

ZDROWIE

ONYCHOLIZA PAZNOKCI DŁONI I STÓP
Dr hab. n. med. Małgorzata Sokołowska-Wojdyło

ONYCHOLIZA PAZNOKCI DŁONI I STÓP

Onycholiza należy do objawów często obserwowanych w gabinetach dermatologicznych, odnowy biologicznej oraz gabinetach manicure i pedicure. Charakteryzuje się samoistnym oddzieleniem się płytki paznokciowej, najczęściej rozpoczynającym się w okolicy bliższej części paznokcia, stopniowo postępującym w kierunku wolnego brzegu, którego zajęcie zwane jest onychomadesis i stanowi najczęstszy objaw zajęcia płytki paznokciowej w przebiegu łuszczycy.
s. 82-83

BÓLE KRĘGOSŁUPA – MOŻNA IM ZAPOBIEGAĆ
Dr n. med. Hanna Tomczak

Problem zapobiegania bólom kręgosłupa nie jest zagadnieniem prostym. Nie ma bowiem jednego czynnika przyczyniającego się do powstania bólu. Ze względu na rozległość tematu, w tym opracowanie omówione zostanie zapobieganie przeciążeniom związanym z nieprawidłowym zachowaniem w czynnościach zawodowych i niektórych aspektach życia codziennego.
s. 84-85

ZDOBIENIA

Tegoroczne letnie wydanie pisma „Paznokcie” jest trochę inne niż zeszłoletnie wydania specjalne. W związku ze zmianą trendów w świecie paznokci, tym razem więcej uwagi zostało poświęcone technice, pielęgnacji oraz pedicure. Jednak zgodnie z tradycją, numer ten zawiera ponad 100 prac, które są dawką inspiracji na letnie zdobienia. Numer zawiera prace krok po kroku wykonane przez:
Polne maki – Magdalena Traks, Biedronka – Zofia Działa, Wilk – Joanna Rozwadowska, Natura – Ilona Musik, Błysk Folii – Ewa Taus, Srebrno-niebieska elegancja – Maria Motyka, Kwiaty – Agnieszka Futkowska-Kaźmierczak, Słodkości na patyku – Olga Storożuk, Herbaciane róże – Marina Shyvtsova, Modna pepitka – Iga Sadowska, Dzikie kwiaty – Ujvari Krisztina, Sylwia Pietrucha, Summer Flower – Monika Jędrzejewska, Zielono mi – Monika Gollob
s. 40, 41, 42, 43, 60, 61, 62, 63, 64, 69, 71, 74-75, 76, 78-79

ZDOBIENIAZDOBIENIAZDOBIENIA

KULISY OKŁADKI

HIPPIE STYLE

HIPPIE STYLE

Hippie style można uznać za ponadczasowy. Niezależnie od tego, w jakich czasach żyjemy, zawsze wśród nas znajdzie się kilka miłośniczek tego właśnie stylu. W tym roku pojawią się również na światowych pokazach mody. Styl hippisowski kojarzy mi się z latem i dziewczęcym urokiem. To długa zwiewna suknia w kwiaty, długie lśniące włosy z zaplecionymi warkoczykami. To wszystko właśnie próbowaliśmy uchwycić na zdjęciu okładkowym.
s. 65

WYDARZENIA branżowe
PROMOCJE sezonowe
NOWOŚCI firmowe

Tags: , ,

2 komentarze to “PAZNOKCIE NR 57”

    Error thrown

    Call to undefined function ereg()