PAZNOKCIE NR 60

 

wersja elektroniczna: 25 luty
wysyłka do prenumeratorów: 26 luty
dostępny w empikach: 2 marca

 

W numerze:

TECHNIKA

PRAWIDŁOWA BUDOWA PAZNOKCI SALONOWYCH
Anna Gembala-Papież
W paznokciach salonowych mamy dwa czynniki, które są najważniejsze w stylizacji. Jest to trwałość i estetyka. W obu przypadkach bardzo ważna jest prawidłowa budowa paznokci. Aby jednak zwiększyć konkurencyjność naszych usług w obecnych czasach warto wziąć pod uwagę również techniki, które ułatwią nam prawidłowo zbudować paznokieć i przyspieszą tempo pracy.
s. 8-10

USUWANIE ŻELU
Dorota Zawisza
Przychodzi taki czas, gdy zachodzi potrzeba całkowitego usunięcia żelu z paznokci. Przyczyny mogą być różne: zwykła chęć powrotu do paznokci naturalnych, zmiana koloru żelu, a czasem alergia. Bez względu na powód każdego profesjonalistę interesuje jak zrobić to szybko i bezpiecznie.
s. 12-13

ABSTRAKCJA
Natalia Yakubchuk
Abstrakcjonizm (łac. Abstractio– oderwanie) – kierunek sztuki bezprzedmiotowej, który charakteryzuje się wyeliminowaniem wszelkich przedstawień mających bezpośrednie odniesienie do form lub przedmiotów obserwowanych w rzeczywistości.
Abstrakcyjne stylizacje paznokci może wyróżniać ich geometria, grafika oraz abstrakcyjne wzory. Dzięki tym elementom styliści są w stanie zaprezentować swoją oryginalność, kunszt i mistrzostwo.
s. 16-19

JAK MALOWAĆ PAZNOKCIE
Aleksandra Wąs
Malowanie paznokci lakierem to najprostszy sposób ozdobienia ich. Ogromna gama kolorystyczna oraz dostępność lakierów sprawia, że nadal jest to najpopularniejsza metoda ozdabiania paznokci. Pozwala na szybką i łatwą aplikację, można go również z łatwością z paznokci usunąć. Już małe dziewczynki sięgają po lakier, by ich paznokcie miały piękny kolor, a każda z nas ma z pewnością sporą kolekcję kolorowych buteleczek.
s. 44-45

W KSZTAŁCIE: SWORD
Izabela Ziomek
Zdobienie wykonane przez rosyjską stylistkę, podpatrzone na jednym z rosyjskich portali internetowych, stało się inspiracją do stworzenia pracy we wcześniej nie przedstawianym na łamach pisma „Paznokcie” kształcie – Sword.
s. 53

PIELĘGNACJA

RUMIANEK POSPOLITY – NIEZŁE ZIÓŁKO
Zestawienie produktów
To niepozorna roślina, którą spotkamy na łąkach i w ogrodach. W naturze występuje w Europie, Azji, Indiach, dotarła nawet do Ameryki Północnej i Australii. Rumianek, jest jednym z najpopularniejszych ziół stosowanych w kosmetyce.
s. 62-63

ZNACZENIE OLEI W PIELĘGNACJI SKÓRY
Iwona Nolbert
Zastosowanie olei i do pielęgnacji skóry znane było już w starożytnym Egipcie. Już wtedy pozyskiwano oliwę z oliwek czy olej z orzeszków drzewa Moringa. Egipcjanie smarowali całe ciało chroniąc je przed wysuszeniem. Oleje były znane i stosowane przez Azteków w postaci różnych maści, mazideł do ochrony skóry. Natomiast Galen z Pergamonu (rzymski lekarz greckiego pochodzenia) był twórcą pierwszej recepty na krem z olejem.
s. 64-65

MASKI
Zestawienie produktów
s. 66-68

KULISY OKŁADKI

BACKSTAGE Z POWSTANIA OKŁADKI
Elżbieta Łoszczyk
Inspiracja do tej sesji przyszła sama z siebie w głównej mierze z uwagi na to, iż był to okres świąteczny i wokół było mnóstwo światełek i błyskotek. Od jakiegoś czasu chodził mi po głowie temat Glamour. Chciałam żeby było dużo blasku i wytworności, ale do zdobienia chciałam użyć czegoś jeszcze oprócz samych cyrkonii. I tak pewnego dnia będąc w supermarkecie znalazłam ozdoby na stół świąteczny .
s. 28

KONKURS

ROCK THE BAROQUE – WYNIKI
Prezentacja ponad 60 zdobień inspirowanym stylem w sztuce, Barokiem. Spośród 87 uczestników, a ponad 100 nadesłanych prac, wybraliśmy naszym zdaniem 3 najciekawsze stylizacje, które prezentujemy na łamach pisma.
s. 36-42

ZDROWIE

PAZNOKCIE NA DIECIE
Joanna Frączkowska- Górska
Powszechnie wiadomo jak duży wpływ na nasze zdrowie ma odpowiednio zbilansowana dieta. Zaleca się między innymi spożywanie owoców i warzyw pięć razy dziennie, zachęca do częstszego jedzenia ryb, a namawia na ograniczenie mięsa, szczególnie czerwonego. Do tego co najmniej 1,5 litra wody dziennnie, tłuszcze najlepiej tylko roślinne i minimum cukru.
s. 58-59

ZESPÓŁ LYELLA TOKSYCZNA NEKROLIZA NASKÓRKA
Dr n. med. Ewa Woś-Wasilewska
Zespół Lyella – toksyczna nekroliza naskórka (toxic epidermal necrolysis,TEN) to rzadki zespół zagrażający życiu, uważany za najcięższą postać rumienia wielopostaciowego (zmiany okrągłe, przypominające tarczę strzelniczą powstające najczęściej jako reakcja na zakażenie lub stosowane leki).
s. 84-85

ŚWIAT RĘKAWICZEK
Lidia Nowak
W ciągu ostatnich dziesięcioleci zmieniło się wiele w kwestii zachowania niezbędnej ochrony
podczas przeprowadzania zabiegów kosmetycznych. Dzięki rozwojowi medycyny i diagnostyki wzrosła świadomość o zagrożeniach, jakie niosą za sobą choroby przenoszone tą drogą. Większość osób nie lubi pracować w rękawiczkach ochronnych. Twierdzą, że to niewygodne i mało komfortowe. Nie ma jednak łatwiejszego sposobu na zachowanie higieny.
s. 70-71

SPORT TO ZDROWIE, CZYLI JAK BEZPIECZNIE DLA KRĘGOSŁUPA UPRAWIAĆ AKTYWNOŚĆ RUCHOWĄ
Dr n. med. Hanna Tomczak
Ryzyko występowania bólu kręgosłupa jest szczególnie wysokie u osób pracujących długotrwale w pozycji siedzącej, zwłaszcza gdy towarzyszą jej skręty. Nawroty bólu, jeśli już raz wystąpią, są zjawiskiem częstym. Warto więc mając taki charakter pracy, zmobilizować się do systematycznej aktywności ruchowej. Staje się to koniecznością, gdy pojawią się pierwsze problemy z bólami podczas wykonywania zwykłych czynności zawodowych. Odpowiednie zajęcia ruchowe nie tylko wpłyną leczniczo na istniejące patologie, ale będą miały wpływ profilaktyczny.
s. 74-75

ZDOBIENIA

Pierwsze wydanie pisma „Paznokcie” w 2013 roku jest zgodnie z tradycją, numerem zawierającym prace, które naszym zdaniem będą dla Was inspiracją do tworzenia wiosnnych zdobień i nie tylko. Artykuł napisany przez Igę Sadowską na temat ICON NAIL DESIGN – opisuje najnowszy trend, przenoszenie na paznokcie zminiaturyzowanych wzorów, postaci, grafik itp. BLACK NAILS VS BLACK DRESS to artykuł napisany przez Natalię Nitschka-Relewicz, który przedstawia fenomen zawsze w modzie klasycznej „małej czarnej” i stylizacje natchnione sukienką. Ponadto numer zawiera prace krok po kroku wykonane przez: WiosennieWioleta Mostek-Politowicz, Elegancko – Marina Shyvtsova, Lekki błękit – Katarzyna Kalinka, Metaliczny szyk – Anna Pietrasiak, Zakochany french – Jana Duzanec, EDGE – Anna Radomska, Klasyczny One Stroke – Andrzej Orszulak, Wiosenne tchnienie – Joanna Yaacoub, Migdałowo – Xristina Apostolou, Jak skrzydła motyli – Katarzyna Gonczar.
s. 14, 22-23, 24-25, 26, 29, 30, 31, 34, 35, 43, 50-51, 52

FELIETON

CIĄŻA
Valentina Denisenko
Temat brzemienności i możliwości połączenia tego błogosławionego stanu z wykonywaniem ulubionych zajęć jest dla mnie bardzo aktualny i bliski ze względu na to, że właśnie spodziewam się drugiego dziecka. Podczas pierwszej ciąży musiałam ustalić na nowo swój grafik i sposób pracy. Konsultowałam się z wieloma lekarzami w sprawie wpływu pracy z paznokciami na kobiecy
organizm. Chciałabym się podzielić z Wami swoimi przemyśleniami i doświadczeniami. Przekazanie wszystkiego jest niemożliwe, dlatego też skupię się na najważniejszych, podstawowych informacjach.
s. 54-57

WYDARZENIA
XI Międzynarodowy Kongres Pielęgnacji Paznokci Dłoni i Stóp 2012 – relacja
Wydarzenia firmowe

PROMOCJE sezonowe
NOWOŚCI firmowe

Tags: , ,

Brak komentarzy

Odpowiedz