PAZNOKCIE NR 55

wersja elektroniczna: 2 luty
wysyłka do prenumeratorów: 3 luty
dostępny w empikach: 10 luty

TECHNIKA

ŻELE 3D – NOWE MOŻLIWOŚCI STYLIZACJI
Valentina Denisenko

ŻELE 3D - NOWE MOŻLIWOŚCI STYLIZACJI

Wraz z pojawieniem się żelów 3D styliści mogą poszerzyć ilość oferowanych usług. Istniejące obecnie na rynku kolorowe żele 3D dają wiele możliwości do wykonania zarówno zdobień płaskich jak i przestrzennych. Żel 3D wcale nie jest tak trudnym produktem do pracy, jak może się wydawać na pierwszy rzut oka.
s. 6-8

PAZNOKCIE W KSZTAŁCIE 'PIPE’
Anna Gembala-Papież

PAZNOKCIE W KSZTAŁCIE PIPE

Od jakiegoś czasu w salonach dominują bardzoanaturalne stylizacje. Bardziej wymagającym klientkom możemy zaproponować kształt pipe. Wymaga on dużych umiejętności technicznych i jest bardziej czasochłonny, ale paznokcie o tym kształcie wyglądają doskonale. Możemy zwęzić naturalną płytkę i nadać dłoniom delikatności.
s. 10-12

REKONSTRUKCJA OBGRYZIONYCH PAZNOKCI
Dorota Zawisza

REKONSTRUKCJA OBGRYZIONYCH PAZNOKCI

Wielu z nas miało w swoim życiu krótszy lub dłuższy epizod obgryzania paznokci, który zaniknął samoistnie. Najczęściej problem ten pojawia się w dzieciństwie w stresowych sytuacjach i jest sposobem na jego odreagowanie. U niektórych osób nawyk ten zostaje i pogłębia się wraz z coraz gorszym wyglądem dłoni.
s. 16-19

MAGICZNY DOTYK AKSAMITU
Elena Veretnko

MAGICZNY DOTYK AKSAMITU

Aksamit lub inaczej welur (…) wkracza również do świata nail artu, dając stylistom całkiem nowe możliwości stylizacji paznokci. Stylizacji niezwykle oryginalnych, efektownych i luksusowych, ale dostępnych praktycznie dla każdego. Jak to możliwe?
s. 22-23

LAKIER BAZOWY POD LAKIER
Przegląd rynku

(…) Preparaty pielęgnacyjne do paznokci można podzielić na odżywki, lakiery podkładowe, lakiery wypełniające. (…) Manicure jest podstawową usługą w gabinecie kosmetycznym, aby profesjonalnie wykonać usługę stylista powinien zastosować lakier bazowy.
s. 26-29

OMBRE NAILS

OMBRE NAILS

Dwa łagodnie przenikające się kolory, cieniowanie, jednym słowem Ombre, czyli jeden z modniejszych ostatnio trendów. Najczęściej spotykany na włosach, ale również ciekawie wygląda na paznokciach.
s. 32-33

FRENCZ INACZEJ

FRENCZ INACZEJ

Klientki na całym świecie szczególnie upodobały sobie jego klasyczną formę pink & white, której główna zaleta to niewątpliwie – uniwersalność. Jednak wystarczy odrobina koloru lub delikatne zdobienie aby klasyczny frencz nabrał nowego charakteru.
French cieniowany żelem – Ilona Musik, Błyszcząca french mozaika – Zofia Działa, French wieczorowo – Magdalena Sawica, Karnawałowo – Kasia Kumaszewska, Paryski french – Vlada Bulle
s. 34-38

PIELĘGNACJA

GRANAT – WYBUCHOWY OWOC

Granat słynie z licznych zalet, częste spożywanie owocu może być sposobem na zdrowe życie: chroni serce, naczynia krwionośne, prostatę, poprawia samopoczucie, odmładza, dodaje sił witalnych a na dodatek wyśmienicie smakuje.
s. 70-71

MASAŻ PRZECIWBÓLOWY
Iwona Nolbert

MASAŻ PRZECIWBÓLOWY

Ból jest uczuciem towarzyszącym człowiekowi w każdym etapie życia. Ból może powstać pod wpływem różnych bodźców (mechanicznych, chemicznych, termicznych), które uszkadzają żywą tkankę prowadząc do uczucia ostrego bólu. Towarzyszy także chorobom o charakterze przewlekłym, przybierając różne nasilenie.
s. 74-77

ZDOBIENIA krok po kroku

W pierwszym numerze 2012 roku znajdziecie zdobienia nawiązujące do zbliżającego się święta zakochanych – Walentynek, jak i również stylizacje w kolorach wiosennych oraz propozycje ślubne i karnawałowe.
Karnawałowa maska – Patrycja Pajek, Black & White – Katarzyna Kaczmarek, Podarunek od serca – Anna Skibicka, Walentynki – Ela Wojtas, 2012 Rokiem Smoka – inspiracje – Natalia Yakubchuk, Zdobienie z okładki – Pawie oko, Wiosenna Panna Młoda – Emilia Dąbrowska i Magdalena Traks, Bukiet kwiatów – Ewelina Fedorowicz, Tajemniczy ogród – Valeria Isayeva, Flora – Eliza Rajs, Bratki – Agnieszka Szalpuk, Herbaciane róże – Valeria Isayeva, Skarby Grecji – Magdalena Traks, Zdobienia czytelników.

ZDOBIENIAZDOBIENIAZDOBIENIAZDOBIENIA

ZDROWIE

BÓLE KRĘGOSŁUPA
Dr n. med. Hanna Tomczak

BÓLE KRĘGOSŁUPA

Zjawisko bólów kręgosłupa przybiera w społeczeństwie XXI wieku postać epidemii. Na dolegliwości skarżą się prawie wszyscy, niezależnie od wieku i wykonywanej pracy. Tzw. „bóle krzyża” stanowią najczęstsze przyczyną zgłaszania się chorych do lekarzy specjalistów i są powodem aż 20% wszystkich wystawianych zwolnień chorobowych.
s. 72-73

MARKETING

10 SPOSOBÓW NA ZDOBYCIE NOWEGO KLIENTA
Anna Traczyk

10 SPOSOBÓW NA ZDOBYCIE NOWEGO KLIENTA

Jak zwycięsko przetrwać niepewne czasy, w których słowo „kryzys” słyszy się niemal codziennie – z telewizji, radia, prasy, internetu, a nawet w domu i wśród przyjaciół? W salonach kosmetycznych na porządku dziennym jest raczej szukanie oszczędności, a nawet zamykanie jeszcze do niedawna prężnie działających firm, aniżeli szukanie nowych dochodów.
s. 78-81

PRAWO

OCHRONA OZNACZENIA WYRÓŻNIAJĄCEGO FIRMĘ
Mgr inż. Jerzy Potocki

Dobrze dobrana nazwa salonu kosmetycznego przyciąga zainteresowanie klienteli. Minęły czasy dominowania oznaczeń rodzaju „Zakład kosmetyczny” i dodatków w postaci imienia czy nazwiska właściciela. Obecnie jest to co najmniej „salon” oraz mniej lub bardziej oryginalne oznaczenie mające za zadanie skutecznie wyróżniać firmę w obrocie.
s. 82

WYDARZENIA branżowe
PROMOCJE sezonowe
NOWOŚCI firmowe

 

 

Tags: , ,

Brak komentarzy

Odpowiedz