Pielęgnacja dłoni

Jak prawidłowo dbać o dłonie

Dłonie to nasza wizytówka, są ważnym elementem naszej urody – wszyscy to wiemy, ale czy na pewno? Na kremy do twarzy kobiety potrafią wydać fortunę a co z dłońmi? Często są zaniedbane: skóra na nich jest szorstka i przesuszona bywają również zaczerwienione. Chcesz mieć gładką i delikatną skórę na rękach? Zafunduj im specjalne kuracje.

Chcesz mieć gładką i delikatną skórę na rękach? Zafunduj im specjalne kuracje.

Podajemy sposoby na pielęgnacje dłoni wykorzystujące zarówno nowinki kosmetyczne, które można kupić w drogeriach i aptekach jak i domowe przepisy opierające się na bazie produktów naturalnych.

Oto kilka z wielu kosmetyków, które można samemu przygotować w domu:

Peeling śmietanowy:

Gęsta śmietana w połączeniu z taką samą ilością wiórek kokosowych stworzy peeling. Do niego nalezy dodać kilka kropel soku z cytryny a nastepnie nałożyć i pozostawić na rękach 20 minut. Spłukać letnią wodą.

Okład migdałowo-mleczny:

Sparzamy 20g wyłuskanych migdałów i mielimy je drobno. Zalewamy połową szklanki mleka i dodajemy kilka kropli olejku różanego. Pozostawiamy na skórze na około 20 min a nastepnie spłukujemy.

Kąpiel z oliwy:

Oliwę należy podgrzać, dodać witaminę A+E (wycisnąć zawartość kapsułki), dodać kilka kropli soku z cytryny i moczyć dłonie około 15 minut.

Okłady z siemienia lnianego:

Siemię lniane zalewamy wrzątkiem, należy chwilę odczekać a następnie wymieszać na papkę, na dłonie nałożyć cieniutką warstwę gazy a na nią nałożyć preparat, owinąć dłonie folią spożywczą (aby pomogła w utrzymania ciepła). Okład trzymać około 30 minut a nastepnie spłukać.

Tags:

Brak komentarzy

Odpowiedz