PAZNOKCIE NR 58

 

wersja elektroniczna: 5 października
wysyłka do prenumeratorów: 8 października
dostępny w empikach: 12 października

TECHNIKA

POWIETRZE W RÓŻNYCH MIEJSCACH PŁYTKI PAZNOKCIA
Anna Gembala-Papież

Chociaż zapowietrzenia pojawiają się czasami u doświadczonych stylistów, to problem ten spotykamy głównie u osób początkujących. Dzieje się tak, gdyż najczęstszą przyczyną takiej sytuacji są podstawowe błędy techniczne. To dlatego problemy z przyczepnością powinny być dokładnie omówione już na podstawowym szkoleniu. Dobra przyczepność i brak zapowietrzeń są bazą do dalszego doskonalenia swoich umiejętności i techniki.
s. 8-10

W ODCIENIACH CZERNI I BIELI
Natalia Yakubchuk

Aby nadać zdobieniu paznokci nowoczesny odważny, a zarazem surowy wygląd, stylistki paznokci często sięgają po czarno-białą gamę kolorystyczną. Proste połączenie czerni i bieli zawsze wygląda efektownie i wspaniale współgra praktycznie z każdym stylem. Monochromatyczna gama barw daje możliwość nadawania wyrazistych konturów obiektom, tym samym obdarzając zdobienia graficznym charakterem. W zależności od przewagi czarnej lub białej barwy, można je bardziej przyciemnić lub rozświetlić. Jak prawidłowo operować tymi podstawowymi barwami aby uzyskać niepowtarzalny efekt na każdej płytce paznokcia?
s. 12-15

PRAWIDŁOWY DOBÓR KSZTAŁTU PAZNOKCI
Dorota Zawisza

Z doborem kształtu paznokci jest jak z sukienką – dobrze skrojona upiększa i dodaje pewności siebie, źle skrojona – uwidacznia wszystkie mankamenty. Niepożądane efekty wynikają najczęściej z braku wiedzy i uwzględnienia indywidualnej budowy dłoni i paznokci a także ze ślepego podążania za modą. Niestety w przypadku kształtu paznokci lepiej trendy pominąć, a kształt spersonalizować dla każdej klientki.
s. 18-20

KROPKA I KRESKA
Aleksandra Wąs

Współczesne trendy zdobienia paznokci są wymagające pod względem techniki i czasem do ich wykonania potrzeba sporo czasu. Pracując w salonie nie zawsze możemy sobie pozwolić na wykonywanie skomplikowanych kompozycji kwiatowych. Warto wtedy zwrócić się w stronę podstawowych technik zdobienia, które niejednokrotnie mogą zachwycić efektem końcowym. Do takich elementów należą kropki i kreski.
s. 22-23

 

MARKETING

KALKULACJA CEN USŁUG
Monika Mielniczuk

Stylizacja paznokci to ciągle prężnie rozwijająca się branża kosmetyczna , która pozwala nam bez przerwy się rozwijać, doskonalić oraz podnosić kwalifikacje. Daje ogrom możliwości dzięki, którym możemy ciągle wzbogacać ofertę naszych salonów tym samym zwiększając nasz dochód, bo przecież o to w tym wszystkim chodzi. Niestety nasze zarobki „same” nie urosną, na ich wzrost ma wpływ wiele czynników. Podstawą jest cennik, przemyślany, czytelny i skalkulowany tak, by pokrywał koszty i „dał” zarabiać. Co w nim uwzględnić i jak go aktualizować by zawsze był atrakcyjny dla naszej klienteli?
s. 26-27

USŁUGA Z GRATISEM
Joanna F.Górska

Drobne prezenty, niespodzianki, których Twoi klienci się nie spodziewają mają na celu głównie podtrzymanie przyjaźni. Niemal każdy z nas reaguje pozytywnie, kiedy otrzyma coś za darmo, bez zobowiązań. W kontaktach towarzyskich czy rodzinnych drobiazg wręczony bez okazji jest też przyjacielskim gestem. Jeśli twoim życzeniem jest aby Klienci opuszczali salon z uśmiechem oraz polecali usługi innym osobom, musisz pomyśleć o strategii drobnych upominków.
s. 76-77

 

PIELĘGNACJA

NOWOCZESNE METODY ODMŁADZANIA SKÓRY DŁONI
Iwona Nolbert

Coraz częściej do gabinetów medycyny estetycznej i kosmetologii zgłaszają się pacjenci, którzy są zainteresowani zabiegami odmładzającymi skórę dłoni. Pielęgnacja i leczenie takich zmian przy użyciu podstawowych kosmetyków czasami nie przynosi efektów. Jeszcze do niedawna, tak popularne zabiegi jak: mezoterapia, IPL, RF, nie były dostępne. W tej chwili, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pacjentów, opracowano wiele ciekawych i zmodyfikowanych zabiegów odmładzających skórę dłoni.
s. 78-79

 

PODOLOGIA

PODOLOGIA PRZECIW WRASTANIU PAZNOKCI
Agata Kapela

Wrastające paznokcie to bardzo bolesna dolegliwość, która w znacznym stopniu utrudnia codzienne funkcjonowanie, a nieodpowiednio zwalczana często ulega nawrotom. Mało osób wie, że istnieją już nowoczesne metody, które pomagają uporać się z tym problemem w sposób skuteczny i nieinwazyjny.
s. 80-81

 

ZDROWIE

CLUBBING – NIE O GORĄCZCE SOBOTNIEJ NOCY
Dr hab. n. med. Małgorzata Sokołowska-Wojdyło

Clubbing (ang.) został po raz pierwszy opisany przez Hipokratesa (460-370 r. p.n.e.) – u pacjenta z ropniem płuca. Oznaczał wygląd płytki paznokciowej dziś określany jako przypominający szkiełko zegarka pokrywający palec z kolbkowato rozdętym paliczkiem dystalnym (palce przypominające pałeczki do gry na bębnie = pałeczki dobosza).
s. 82-83

ZAPOBIEGANIE BÓLOM KRĘGOSŁUPA
Dr n.med. Hanna Tomczak

W aktywnej profilaktyce bólów kręgosłupa wyróżnić można dwie grupy działań: ćwiczenia mięśni kontrolujących i stabilizujących kręgosłup oraz ćwiczenia prawidłowej postawy i jej utrzymania, także w sytuacjach mało temu sprzyjających. Główne cele do osiągnięcia przez trening to: rozciągnięcie mięśni przykurczonych, które utraciły elastyczność, wzmocnienie grup mięśni szyi, obręczy barkowej, tułowia, miednicy oraz polepszenie ogólnej kondycji organizmu. Do wykonywania ćwiczeń w domu potrzeba niewiele. Wystarczy mata treningowa, piłki, gumowe taśmy.
s. 84-87

 

TRENDY

HOLLYWOOD STYLE CZYLI PONADCZASOWA MAGIA CZERWIENI
Iga Sadowska

Czerwień na paznokciach jest ponadczasowym symbolem kobiecości i w dzisiejszych czasach naszą ją kobiety w różnym wieku niezależnie od okazji. Nawiązując do czasów starego Hollywood ponownie stało się modne noszenie moon manicure między innymi dzięki Dit’cie von czy też Madonnie. Inspirując się dzisiejszymi ikonami stylu nasze klientki pragną poczuć się bardziej glamour. Dlatego też zapraszamy do zapoznania się ze stylizacją MOON MANICURE w wersji żelowej.
s. 36-37

Zestawienie rynkowe żeli i lakierów w odcieniu czerwonym – s. 38-41

KOLORY NA SEZON JESIEŃ/ZIMA
Natalia Nitschka-Relewicz

Soczyste kolory, tak modne latem ustępują miejsca bardziej stonowanym barwom, nie oznacza to jednak, że sezon jesień/zima będzie nudny. Szukając inspiracji do stylizacji paznokci na sezon jesienno-zimowy obejrzałam propozycje światowych kreatorów mody. Jesień tego roku będzie piękna, mieniąca się złotem, mocnymi barwami, ale zaskoczy nas także urokiem delikatnych pasteli. Zobacz na co postawili projektanci…i zafunduj sobie modną stylizację paznokci.
s. 52-53

 

ZDOBIENIA

W bieżącym wydaniu pisma „Paznokcie” znajdziecie jak zwykle dawkę inspirujących zdobień w wykonaniu najlepszych Polskich i zagranicznych stylistów. Są to przede wszystkim zdobienia inspirowane kolorystyką i motywami jesieni, zdobienia inspirowane modą, ale także bardziej uniwersalne, możliwe do wykorzystania przez cały rok. W numerze prace krok po kroku wykonane przez: Anita Podoba, Ewelina Federowicz, Zofia Działa, Magdalena Traks, Patrycja Pajek, Monika Antosz, Krisztina Ujvari, Aleksandra Wąs, Jana Duzanec, Agnieszka Niemczyk, Monika Jędrzejewska, Vlada Bulle, Ilona Musik, Mariann Palfi, Marina Shyvtsova.

ZDOBIENIAZDOBIENIAZDOBIENIA

 

KONKURS

WYNIKI KONKURSU „MALOWANY PEJZAŻ”

Serdecznie dziękujemy za Wasz udział w naszym kolejnym konkursie zdobienia paznokci. Po raz kolejny nas nie zawiedliście, nasza konkursowa skrzynka mailowa zgromadziła piękne pejzaże, inspirowane w większości letnimi podróżami. Prezentujemy najlepsze prace konkursowe, które mamy nadzieję staną się dla Was inspiracją do tworzenia własnych zdobień.

Sylwia Kwiatkowska, Gorzów Wielkopolski    Marika Gürtler, Kraków    Aleksandra Sowa, Gliwice    Kamila Brokowska

WYDARZENIA branżowe
PROMOCJE sezonowe
NOWOŚCI firmowe

Tags: ,

Brak komentarzy

Odpowiedz