Święta, święta…

Wielkimi krokami nadchodzą święta – te najpiękniejsze – pachnące igliwiem
i piernikami. W powietrzu czuć tą magiczną atmosferę. Wieczorami, w coraz większej liczbie okien, widać blask kolorowych lampek choinkowych. Z witryn sklepowych spoglądają na przechodniów kolorowe mikołaje, renifery, bałwanki i aniołki. Ze Świętami Bożego Narodzenia wiążą się wspomnienia i tradycje. Dwanaście potraw na wigilijnym stole, przystrojona choinka, kolędy, a także prezenty. Jest to dla nas czas wyjątkowy i właśnie tak chcemy się czuć i wyglądać.

Kosmetyczki, fryzjerki oraz stylistki paznokci mają w okresie świąt mnóstwo pracy. Dla nich jest to również szczególny czas, ponieważ do dyspozycji mają wspaniałą kolorystykę i stylistykę jaka wiąże się z Wigilią i Sylwestrem. Na rodzinne spotkania powinniśmy wybierać ubrania kojarzące się z klasyką. Dobierać do nich należy awangardowe dodatki. Natomiast karnawałowe imprezy wymagają odmiennej stylistyki. Klasyczne dodatki połączone z ciekawymi, asymetrycznymi krojami i nietypowymi materiałami, a przede wszystkim połyskujące, mieniące się kolory.

Moda to jednak nie tylko ubrania i dodatki, ale także fryzura, makijaż oraz paznokcie. Dopiero połączenie wyżej wymienionych daje pełny efekt. Stylizacje paznokci doskonale wpisują się w obecne trendy. Wśród zdobień świątecznych dominują te, które nawiązują poprzez swoją kolorystykę – odcienie czerwieni, zieleni oraz złota. Coraz popularniejsze stają się namalowane motywy: mikołaje, choinki, prezenty oraz płatki śniegu. Doskonale będzie się tu sprawdzać technika decupagu, która pozwala nanieść na paznokcie cudowne wzory. Jeszcze ciekawiej wyglądają stylizacje karnawałowe. Tu przeważają brokaty, pyłki, kryształy Swarovskiego – jednym słowem wszystko to, co błyszczy. Tego typu ozdoby zestawiane są
z klasycznymi ciemnymi kolorami. Czerwienią, czernią, fioletem, granatem, kolorem ciemnowiśniowym oraz motywami zwierzęcymi. Interesującą alternatywą wydaje się być także motyw Paisley. Oczywiście, zarówno na potrzeby kolacji wigilijnej z rodziną, jak
i przyjęcia noworocznego, wykonać możemy tradycyjny, klasyczny frencz. Ta bardzo popularna stylizacja, dobra jest na każdą okazję. Jednak warto dać się ponieść karnawałowemu szaleństwu i zdecydować się na odważniejsze zdobienie, a także na paznokcie nieco dłuższe o nietypowym kształcie: edge, bridget, czy szpice. Mogą one stanowić dopełnienie stroju (zastępując nawet dodatki w postaci biżuterii!) lub być głównym, kolorystycznym akcentem.

Dudejla

One Response to “Święta, święta…”

    Error thrown

    Call to undefined function ereg()