PAZNOKCIE NUMER 50

Paznokcie nr 50 (1/2011)

TECHNIKA

CAŁA PRAWDA O UZUPEŁNIENIU
Ewa Kargetta

CAŁA PRAWDA O UZUPEŁNIENIU

Każda z nas profesjonalnie zajmująca się stylizacją paznokci, opiera swój finansowy sukces na szczelnie wypełnionym grafiku. Aby zaś było w nim jak najmniej wolnego miejsca potrzebujemy przede wszystkim stałych klientów. Na szczęście dla nas, większość klientek, które choć raz zdecydują się na usługę stylizacji paznokci automatycznie dołącza do stałych bywalców naszego salonu nie poprzestając jedynie na jednorazowej wizycie. Dzieje się tak dlatego, że nałożona na paznokcie masa akrylowa czy żelowa, po jakimś czasie tworzy nieestetyczny odrost (…)
s. 4-7

AŻUROWY FRENCH
Valentina Denisenko

AŻUROWY FRENCH
Na rynku paznokciowym dostępnych jest wiele różnych gatunków żelu. Różnią się one jakością, na którą składa się wiele czynników: gęstość, kolor, plastyczność, utwardzalność w lampie UV, skład chemiczny, zawartość, zapach, lepkość, stopień adhezji, sposób zdejmowania, reakcja na temperaturę. Niektóre cechy żelu można określić na podstawie obserwacji, ale większość z nich ujawnia się dopiero podczas pracy z danym produktem. (…)
s. 8-10

FREZOWANE KOLORY
Katarzyna Banasiak

AŻUROWY FRENCH
Większość z nas używa frezarki jedynie do obróbki wystylizowanych paznokci lub do ich ściągania. Któregoś dnia, właśnie kiedy skracałam paznokcie jednej z moich klientek, zauważyłam jak cieniują się kolory starej masy akrylowej. Podsunęło mi to pomysł na kolejne zdobienie. (…)
s. 12-13

PIELĘGNACJA

SERUM-KOSMETYK DO ZADAŃ SPECJALNYCH
Iwona Nolbert

SERUM-KOSMETYK DO ZADAŃ SPECJALNYCH
Serum to preparat zawierający wysokie stężenie substancji aktywnych, biologicznie czynnych. Stężenie to jest o wiele większe niż np. w kremach czy nawet maskach kosmetycznych. (…) Co powinno zawierać serum, kiedy i jak je stosować oraz polecane przez nas produkty profesjonalne typu serum.
s. 72-73

POGOTOWIE PAZNOKCIOWE

Przegląd dostępnych na rynku profesjonalnych odżywek do paznokci, które stosowane są w salonach stylizacji paznokci do pielęgnacji suchej, łamliwej i rozdwajającej się naturalnej płytki.
s. 76-79

ZDROWIE

ROZDWAJANIE SIĘ NATURALNEJ PŁYTKI PAZNOKCIA
Dr n.med. Małgorzata Sokołowska-Wojdyło

ROZDWAJANIE SIĘ NATURALNEJ PŁYTKI PAZNOKCIA
Rozdwajanie się paznokci to częsty problem zarówno klientów gabinetów kosmetycznych, jak i pacjentów gabinetów dermatologicznych. Rozdwajanie się paznokci pod postacią blaszkowatego oddzielania się części płytki na jej wolnym końcu, najczęściej równoległego do wału paznokciowego chroniącego macierz, określane jest mianem onychoschizii.
s. 74-75

WYWIADY

IKONY NAIL ART’U

IKONY NAIL ART’U
Stylistki utalentowane, znane i podziwiane. Choć każda ma swoją unikalną technikę pracy i charakterystyczny styl, to wiele ich łączy – poczucie estetyki, pracowitość, ciągłe dążenie do doskonałości i konsekwencja. Poznajcie bliżej trzy ikony nail artu, których zdobienia podziwia cały świat.
s. 52-54

IDEALNY KOSMETYK DLA ZABIEGANYCH KOBIET

Ze zwyciężczynią konkursu „Zaprojektuj swój wymarzony kosmetyk do profesjonalnej pielęgnacji dłoni i stóp” – Panią Katarzyną Tyrka, rozmawiała Ewa Woś-Wasilewska.
s. 55

ZDOBIENIA

ZDOBIENIA CZYTELNIKÓW

26 stylizacji krok po kroku: Noc u schyłku zimy – Janeta Pich, Księżycowa noc – Karolina Osłońska, Fioletowy szyk – Zofia Działa, Zimowo – Weronika Herman, Zorza polarna – Monika Gollob, Wieczorowy błysk – Eliza Rajs, Słodkie jak cukierek – Magdalena Borkowska, Ewa Kuśnierek, Bogini – Jekatierina Bonczar, Valentines Day – Magdalena Hajok, Love Game – Dorota Zawisza, Dwa serca – Joanna Łysak, Zmrożony Edge – Patrycja Pajek, Różany frencz – Ewelina Federowicz, Imię Róży – Catherine Wong, Przebiśniegi – Franciska Blume, Wiosenne przebudzenie – Zofia Działa, Uwięziona wiosna – Magdalena Tabaka, Ziemowit – Marta Włodarczyk, Krokusy – Katarzyna Śpiewak, Pierwsze znaki wiosny – Justyna Modzelewska, Tęcza – Magdalena Rurańska, Lilie wodne – Anna Pietrasiak, Blue Lagoon – Ilona Musik, Pink Grandeur – Elena Veretenko.

ZDOBIENIA ZDOBIENIA ZDOBIENIA

MARKETING

CZAS NA ROZWÓJ
Iga Sadowska

CZAS NA ROZWÓJ
Nawet pracując w domu bez własnego salonu jesteśmy odpowiedzialne za odpowiednie zatowarowanie, za właściwą higienę, wystój miejsca pracy, również za marketing i zarządzanie naszym mniejszym lub większym przedsiębiorstwem. Dość często okazuje się, że niektóre z tych zadań mogą nas przerosnąć. (…)
s.80-81

W POSZUKIWANIU STRACONEGO CZASU
Joanna F.Górska

Czym jest czas? 24 godziny każdego dnia do zaplanowania, a dni jest 365, daje to całkiem pokaźną liczbę. Jak zatem ogarnąć ulatujące nieprzerwanie minuty, musi się w nim przecież znaleźć czas na pracę i rodzinę, odpoczynek i sen, spożycie posiłków i na mnóstwo ważnych i mniej ważnych rzeczy.
s.82-83

WARSZTATY TRAFNA INWESTYCJA
Ewa Kargetta

WARSZTATY TRAFNA INWESTYCJA
Globalny kryzys, który dopadł cały świat do dziś zbiera swoje żniwo. Praktycznie w każdej branży da się usłyszeć o spadających obrotach i finansowych problemach. Czy w tej sytuacji opłacają się jakiekolwiek inwestycje? Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, jednak z pewnością warto głębiej zastanowić się czy mamy bezradnie poddać się fali ekonomicznego spadku, czy też zebrać się w sobie i podjąć jakieś działania. (…)
s.84-85

WYDARZENIA ze świata paznokci, s 86-95
PROMOCJE sezonowe firm paznokciowych, s 98-99
NOWOŚCI branżowe, s 100-103

źródło: http://www.paznokcie.pl/pl/numer_biezacy

One Response to “PAZNOKCIE NUMER 50”

    Error thrown

    Call to undefined function ereg()