AKADEMIA URODY – Baza pod podkład

Rozpoczynamy nowy cykl artykułów – Akademia Urody. Co tydzień w naszym serwisie będziemy kolejno prezentować rodzaje kosmetyków do makijażu, ich zastosowania oraz sposoby aplikacji. Zapraszamy!

***

W pierwszej części chciałabym przybliżyć Wam bazy pod podkład. Niewątpliwie baza to kosmetyk, którego głównym zadaniem jest przedłużenie trwałości makijażu. Jest niezastąpiona podczas „wielkich wyjść” kiedy marzymy o tym, by makijaż przetrwał całą imprezę. Jednak oprócz tej podstawowej funkcji niektóre z baz spełniają rolę kremu, inne doskonale maskują mankamenty cery, świetnie wygładzają skórę, rozświetlają. Niestety nie każda z dostępnych na rynku baz pod podkład jest odpowiednia dla każdego typu cery.

Obecnie rynek kosmetyczny oferuje bazy:

– uniwersalne;

– silikonowe;

– kolorowe.

Baza uniwersalna „zachowuje się” jak krem, ale jest od niego lżejsza, znakomicie przedłuża trwałość makijażu. Daje efekt lekkiej, świeżej skóry, delikatnie ją rozświetla. Nie ma żadnych właściwości kryjących. Odpowiednia dla każdej cery.

Baza silikonowa delikatnie matuje i wyrównuje skórę. Może hamować równomierne rozprowadzenie podkładu. Daje efekt „filmu” i najczęściej zastępuje podkład. Jeśli chcemy użyć na nią fluid  najlepiej, by był on z tej samej firmy co baza ponieważ właściwości tych dwóch kosmetyków uzupełniają się oraz unikniemy nierównomiernego rozprowadzenia się kosmetyków, powstania plam.

Baza kolorowa spełnia zadanie korektora, ale nie obciąża tak bardzo skóry. Nie przedłuża trwałości makijażu, ale za to dłużej utrzymuje się niż korektor. Idealnie nadaje się do krycia większych defektów skórnych. Można ją stosować nie tylko na twarz.  Bazy kolorowe przeważnie nakładamy na bazę uniwersalną, lub wcześniej wchłonięty krem. Nigdy bezpośrednio na skórę. W zależności od niedoskonałości cery używamy innego koloru bazy. Najczęściej spotykane bazy kolorowe to zielona, żółta, biała, lila, różowa i pomarańczowa.

  • Baza zielona doskonale poradzi sobie z neutralizacją czerwonych naczynek.
  • Baza żółta świetnie sprawdzi się przy kamuflowaniu sińców, siniaków w odcieniu czystego fioletu.
  • Z czarnymi lub brązowymi sińcami o chłodnym odcieniu poradzi sobie baza pomarańczowa.
  • Skórę wokół oczu, skrzydełka nosa oraz piegi rozjaśni baza biała.
  • Baza lila działa rozświetlająco na wszystkie oznaki zmęczenia, stosowana również pod oczami.
  • Baza różowa ożywi ziemistą, niedotlenioną cerę. Najczęściej stosowana u osób przebywających w klimatyzowanych pomieszczeniach lub palaczy. Nie nadaje się do cery naczynkowej.

Jak stosować bazę pod makijaż?

Przede wszystkim należy pamiętać, że żadnej bazy pod podkład nie powinnyśmy stosować każdego dnia, używane w nadmiarze wpłyną niekorzystnie na naszą cerę. Bazy używamy zamiast kremu na oczyszczoną skórę, przed nałożeniem podkładu. Bazę uniwersalną oraz silikonową rozprowadzamy na całej twarzy najlepiej palcami. Nakładamy niewielką ilość kosmetyku (wielkości ziarenka grochu). Bazy kolorowe nakładamy punktowo na wcześniej wchłonięty krem lub bazę uniwersalną. Kosmetyki te aplikujemy tylko na dane defekty skórne, przed nałożeniem podkładu.

Bożena Pustelnik

http://make-up-4-u.blogspot.com/

2 komentarze to “AKADEMIA URODY – Baza pod podkład”

    Error thrown

    Call to undefined function ereg()